2η Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Δημοτικών Σχολείων ΠΕ Κοζάνης στην ρομποτική στο ΠΕΚΤΠΕ Κοζάνης

συντάκτης admin · 3 Απριλίου, 2024

Την Τρίτη 2 Απριλίου 2024  στον χώρο του ΠΕΚΤΠΕ Κοζάνης έγινε η 2η επιμόρφωση εκπαιδευτικών Δημοτικών Σχολείων της Π.Ε. Κοζάνης  από τον Υπεύθυνο του ΠΕΚΤΠΕ Κοζάνης , εκπαιδευτικό πληροφορικής, κ. Γκιάτα Ιωάννη στα κιτ ρομποτικής που διάθέτουν τα σχολεία (Lego WeDo2) , και γνωριμία από κοντά με τον χώρο, τον εξοπλισμό και τις δυνατότητες του ΠΕΚΤΠΕ Κοζάνης όπως και ενημέρωση των εργασιών και δράσεων του ΠΕΚΤΠΕ Κοζάνης.

Εκπαιδευτικοί Δημοτικών Σχολείων της Π.Ε. Κοζάνης είχαν την δυνατότητα να γνωρίσουν, να επεξεργαστούν, να κατασκευάσουν και να προγραμματίσουν τα Lego WeDo 2 σε δυο διαφορετικά προγραμματιστικά περιβάλλοντα (WeDo2 και Scratch).

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...